Module top

Успешан викенд иза "Дуге", на реду је локални дерби!

Након шестог кола, екипа ЖКК “Дуга” Шабац може да се похвали само победама у низу, без иједног пораза од почетка сезоне, али и самим врхом на табели 2. ЖЛС – група Југ. Протеклог викенда, лак плен била је екипа ЖКК “Рас – Милешевац”, коју је наша екипа савладала убедљивим резултатом 92:41 (19:07, 29:06, 22:11, 22:17)

Предност домаћег терена и подршку навијача наше даме су искористиле од самог старта, и већ у привих осам минута домогле се предности од дванаест поена, 19:07. Видно жељне још једне победе, у другој четвртини су додатно увећале разлику, па је прво полувреме завршено резултатом 48:13.

Ни у другом делу утакмице, иако су биле свесне да је победа више него извесна, "Дугице" нису посустајале. У трећој четвртини су, наспрам 11 кошева противница, постигле 22 коша. На крају, врх на табели, резултатом 92:41, резервисан за ЖКК “Дугу”, где ће се још чвршће позиционирати уколико у дербију седмог кола 2. ЖЛС – група Југ, савладају екипу Лознице, која је тренутно трећа на табели.

Протокол:

ЖКК "Дуга" Шабац - ЖКК "Рас - Милешевац" Пријепоље 92:41 (19:07, 29:06, 22:11, 22:17)

Место: Хала "Протић" Мајур

Време: 16:15 часова

Гледалаца: 50

ЖКК "Дуга": Матић 3, Трифуновић, Лазић, Ђукановић 15, Глувић, Николић 4, Малетић 14, Тасић 19, Поповић 16, Ћосић 15, Бошковић 6. Тренер: Степановић.

ЖКК "Рас - Милешевац": Хаџић 10, Џидић, Драгутиновић 14, Мандић, Шуњеварић 2, Џидић, Јовановић, Томашевић, Планић, Цвијовић, Дураковић 15, Хусовић. Тренер: Дивац.

СПЕЦИЈАЛ: “Дугице” по узору на сениорке

У три утакмице, које су такође одигране протеклог викенда, кошаркашице млађих категорија ЖКК “Дуга” Шабац, оствариле су три победе. У суботу, кадеткиње Дуге, победиле су кошакашице ЖКК “Рас – Милешевац”, у својој категорији, резултатом 74:52. Оне су у недељу савладале и ЖКК "Плаy Оф" Ужице, резултатом 74:80, док су пиорнирке биле убедљиве против ЖКК "Младост Јуниор" Лучани са 39:65.

МИНИ БАСКЕТ СРБИЈАУдружење кошаркашких тренера СрбијеКошаркашки савез СрбијеЖенска кошаркашка лига СрбијеРЕГИОНАЛНИ КОШАРКАШКИ САВЕЗ ЗАПАДНА СРБИЈАФИБАФИБА ЕвропаЕвролига за жене