Module top

Успешан викенд иза "Дуге", на реду је локални дерби!

Након шестог кола, екипа ЖКК “Дуга” Шабац може да се похвали само победама у низу, без иједног пораза од почетка сезоне, али и самим врхом на табели 2. ЖЛС – група Југ. Протеклог викенда, лак плен била је екипа ЖКК “Рас – Милешевац”, коју је наша екипа савладала убедљивим резултатом 92:41 (19:07, 29:06, 22:11, 22:17)

Предност домаћег терена и подршку навијача наше даме су искористиле од самог старта, и већ у привих осам минута домогле се предности од дванаест поена, 19:07. Видно жељне још једне победе, у другој четвртини су додатно увећале разлику, па је прво полувреме завршено резултатом 48:13.

Ни у другом делу утакмице, иако су биле свесне да је победа више него извесна, "Дугице" нису посустајале. У трећој четвртини су, наспрам 11 кошева противница, постигле 22 коша. На крају, врх на табели, резултатом 92:41, резервисан за ЖКК “Дугу”, где ће се још чвршће позиционирати уколико у дербију седмог кола 2. ЖЛС – група Југ, савладају екипу Лознице, која је тренутно трећа на табели.

Протокол:

ЖКК "Дуга" Шабац - ЖКК "Рас - Милешевац" Пријепоље 92:41 (19:07, 29:06, 22:11, 22:17)

Место: Хала "Протић" Мајур

Време: 16:15 часова

Гледалаца: 50

ЖКК "Дуга": Матић 3, Трифуновић, Лазић, Ђукановић 15, Глувић, Николић 4, Малетић 14, Тасић 19, Поповић 16, Ћосић 15, Бошковић 6. Тренер: Степановић.

ЖКК "Рас - Милешевац": Хаџић 10, Џидић, Драгутиновић 14, Мандић, Шуњеварић 2, Џидић, Јовановић, Томашевић, Планић, Цвијовић, Дураковић 15, Хусовић. Тренер: Дивац.

СПЕЦИЈАЛ: “Дугице” по узору на сениорке

У три утакмице, које су такође одигране протеклог викенда, кошаркашице млађих категорија ЖКК “Дуга” Шабац, оствариле су три победе. У суботу, кадеткиње Дуге, победиле су кошакашице ЖКК “Рас – Милешевац”, у својој категорији, резултатом 74:52. Оне су у недељу савладале и ЖКК "Плаy Оф" Ужице, резултатом 74:80, док су пиорнирке биле убедљиве против ЖКК "Младост Јуниор" Лучани са 39:65.

Настављен победоносни низ

Кошаркашице ЖКК “Дуга” Шабац наставиле су успешан низ победом над ЖКК “Звечан” из Звечана, у трећем колу Друге женске лиге Србије - група Југ, резултатом 80:42, у утакмици одиграној у суботу, у спортској хали “Протић”, пред око педесет гледалаца.

Шабачке кошаркашице су расположене и спремне за победу дочекале гошће из Звечана. Од старта су се упустиле у оштру борбу, утакмицу започеле доминантно, направиле значајну предност од четрнаест кошева разлике, па је прва четвртина завршена резултатом од 25:11, већ наговестила трећу победу у низу. И другу четвртину завршиле су у истом ритму, 15:9 и на полувреме се отишло, при резултату 40:20.

Кратак предах између два полувремена пријао је домаћим кошаркашицама, па су, и поред чињенице да су имале дуплу предност над противницама, оштро наставиле други део утакмице, те су са додатна 23 коша у трећој четвртини увећале предност, јер су кошаркашице из Звечана, у првих осам минута другог полувремена успеле да им се супроставе са свега девет погодака.

Иако се победник трећег кола знао већ након треће четвртине, Шапчанке се ни у завршници утакмице нису предавале, али су се знатно опустиле, што су кошаркашице “Звечана“ искористиле да поправе коначан скор. На крају утакмице, резултат 80:42.

Кошаркашицама “Дуге” следи одмор до 26.10.2016., када у Смедеревској Паланци играју Куп утакмицу против екипе “Паланка 2012”.

Протокол:

ЖКК “Дуга” Шабац – ЖКК “Звечан” Звечан 80:42 (25:11, 15:09, 23:09, 17:13)

Време: 18 часова

ЖКК “Дуга”: Матић 3, Трифуновић, Лазић, Ђукановић 8, Нешић, Николић 2, Малетић 20, Тасић 7, Ристић 8, Поповић 10, Ћосић 20, Милутиновић 2. Тренер: Степановић.

ЖКК “Звечан”: Перовић, Аџић, Стевић, Стојковић 5, Васић 4, Спахић 16, Лазић, Миљковић 2, Јевтић 10, Ковачевић 2, Костадинов 3. Тренер: Раденковић

Тријумфално у Прибоју!

Друго коло Друге женске лиге – група Југ, одиграно је протеклог викенда, а за кошаркашице ЖКК “Дуге”, било је више него успешно. Оне су, убедљивим резултатом 50:109, савладале екипу “Лим” из Прибоја.

Ни напоран и далек пут, чињеница да играју на непознатом терену, па ни то што на трибинама нису имали подршку својих навијача, није спречило наше девојке да убедљиво победе екипу “Лим” из Прибоја и докажу да им у прошлој сезони није случајно тако мало фалило за пласман у Прву лигу.

Од почетка утакмице није било потребе постављати питање победника, јер је одговор на то питање био јасан већ након неколико минута прве четвртине, у којој је домаћа екипа постигла само четири коша, у односу на 35, колико су постигле наше даме.

У другој четвртини, домаћини су пружили нешто значајнији отпор, али ни то није битније утицало на резултат на полувремену, па се на одмор отишло резултатом 23:65, у корист “Дуге”. До краја утакмице, шансу су да покажу шта умеју добиле су све играчице, па се у листу стрелаца уписала и најмлађа сениорка Сара Трифуновић. Коначан резултат гласио је 50:109 за "Дугу".

У нашој екипи најефикасније биле су Рената Ћосић са 25, Ања Тасић са 24 и Марија Ристић са 17 постигнутих поена, а ништа мање нису биле запажене ни остале кошаркашице “Дуге”, које и ову, као и све остале победе приписују управо тимском раду и сјајној атмосфери у клубу.

И тренер Степановић задовољан је исходом прва два кола, и већ у следећем колу најављује победу на домаћем терену против екипе Звечана. Утакмица ће бити одиграна у спортској хали “Протић”, у суботу 15.10.2016. године, са почетком у 18 часова.

Протокол:

ЖКК “Лим” Прибој – ЖКК “Дуга” Шабац 50:109 (4:35, 19:30, 12:22, 15:2)

Место: Спортска дворана “Прибој”

Почетак: 18 часова

ЖКК “Лим”: Кашевић 6, Буквић, Бојанић, Пантовић, Деспић 6, Јановић 6, Симовић 10, Половина 18, Николић 2, Томић 2, Симовић, Бакал. Тренер: Дуковић.

ЖКК “Дуга”: Матић 11, Трифуновић 2, Лазић, Ђукановић 8, Милутиновић, Малетић 12, Тасић 24, Ристић 17, Поповић 10, Ћосић 25. Тренер: Степановић.

Победом отворена сезона!

Наше кошаркашице победом су отвориле такмичење у Другој женској лиги Србије - група Југ. У премијери пред својом публиком савладана је екипа "Ча - баскета" из Чачка резултатом 90:48 (21:17, 27:07, 22:15, 20:09).

Млада екипа из града крај Мораве пружила је значајнији отпор нашим девојкама само у првој четвртини. Већ од старта другог дела игре, "Дуга" је заиграла чвршће у одбрани, што је уз високу ефикасност у нападу брзо довело до двоцифрене предности, која је у наставку само расла, до максималних плус 42 на крају утакмице.

"Дугице" су показале одличну тимску игру, а овога пута најефикасније су биле Поповићева и Ђукановићева са по 17 поена, које су пратиле Тасићева са 13, као и Ћосићева и капитен Малетићева са по 12 погодака. Код гошћи, најзапаженије биле су Јаковљевићева са 13 и Бојовићева са 10 поена.

У наредном колу, "Дуга" гостује екипи "Лима" у Прибоју, а планирано је да утакмица буде одиграна у суботу, 08. октобра, са почетком у 18 часова.